Savo praktikoje ne kartą esame susidūrę su tokiomis situacijomis, kuomet žmonės savo gyvenamojoje aplinkoje, nepirmus metus, gyvena pelėsio draugijoje. Esame nustebinti žmonių abejingumo ir nesirūpinimo savo gyvenamaja aplinkair sveikatos gerove. Daugelis žmonių neturi pakankamai informacijos apie pelėsio daroma žalą jų sveikatai, o kartaisnet nenutuokia, jog pelėsis kenkia ir per ilgą laiką gali stipriai sutrikdyti jų sveikatą.

Apie pelėsio problemų nesprendimą. Pelėsio valymo-naikinimo paslauga

Nors pelėsio problemai išspręstiyra sukurti efektyvus metodai, tačiau žmonės tinkamai nesuprasdami problemos aktualumo, tuo nesidomi ir nežino,jog specializuojamasi šioje srityje ir yra teikiamos pelėsio naikinimo – šalinimo paslaugos.

Pasitaiko tokių atvejų, kai žmogus ar šeima gyvena pelėsio infekuotose patalpose, jau skundžiasi įvairiais negalavimais,tačiau veiksmų išvalyti ir padaryti savo gyvenamąją aplinką nekenksminga sveikatai, nesiima. Pelėsio židinys būnasusikoncentravęs vienoje, aplink langus, sienų kampuse ar keliose konkrečiose vietose, tačiau pelėsio sporos lengvaipaplinta visose patalpose. Pelėsio sporos sklando oru, o būnant pelėsio infekuotose patalpose, įkvėpti oruskalndančias pelėsio sporas tikimybė didelė.

Šiame video įraše akivaizdžiai matoma, kaip pelėsis ir jo sporos trinasį vieną į kitą ir pasklinda po aplinką.

Būtent tokiu būdu plika akimi neįžvelgiamos pelėsio sporos ir patenka į žmogaus organizmą bei sukelia sveikatosnegalavimus. Nemažą dalį susirgimų sudaro kvėpavimo takų uždėgimai ar alergijos, tačiau neretai pasitaiko ir virškinimosistemos sutrikimų, sukeltų pelėsio infekcijos. Kuo ilgiau žmonės gyvena pelėsio infekuotose patalpose, tuo rimtesnisusirgimai jiems gali pasireikšti.

Mažų vaikų sveikata yra labai jautri ir pelėsio greitai paveikiama. Dažnai tėvai tik pastebėję, jog vaikas negaluoja, bandoprisiminti, kur vaikas buvo, su kuo turėjo sąlytį, kokie išoriniai veiksniai jį galėjo paveikti, galbūt vaikas peršalo. Tačiau,pamiršta pagalvoti, jog priežastis gali slypėti buityje, jog jei vaikas be akivaizdžios priežasties pradeda sirgti, tai galibūti pelėsio sukeltas susirgimas ir, kad reiktų patikrinti patalpas ar jos nėra infekuotos. Taip pat, nutinka ir tai, jog yražinoma, kad tam tikroje vietoje namuose yra pelėsis, tačiau į tai nekreipiama dėmesio, manoma, kad tai nėra rimta irreaguoti nereikia. Bandoma pasiteistnti, jog vaikas pvz. į sandėliuką visvien neeis, todėl ten esanti apipelijusisiena niekuo vaikui nepakenks. Tačiau, pamirštama, kad tiesioginis kontaktas su pelėsio židiniu nėra būtinas, pakanka irįkvėpti oru sklandačių pelėsio sporų, kad infekcija patektų į organizmą.

Į mus ne kartą kreipėsi klientai, kurie bandė spręsti pelėsio atsiradimo priežastis patys, tačiau jiems nepavyko susidorotisu pelėsiu dėl žinių stokos ir netinkamai atliktų veiksmų. Pirmiausia, norint išnaikinti-pašalinti pelėsį, reikia suprasti,kad pelėsis yra gyvas mikroorganizmas, žinoti, kaip jis veisiasi, dauginasi, kokiomis priemonėmis galima pelėsįišnaikinti efektyviai ir negrįžtamai. Nesuprasdami, žmonės pelėsį naikina-šalina su megėjiškomispriemonėmis kurias parduoda statybų parduotuvės arba buityje randamomis tradicinėmis valymo priemonėmis,manydami, kad sėkmingai pelėsį pašalins-išnaikins. Tačiau, rezultatas būna visiškai priešingas – jį netinkamaisujudinus, pelėsis dar labiau paplinta patalpose. Praėjus keliems mėnesiams matoma, kaip pelėsis atsinaujino irapėmė didesnį plotą, nors trumpą laiką atrodė, jog pelėsis išnaikintas (dažniausiai taip atrodo tik vizualiai). Visa topriežastis paprasta – tai žinių stoka ir neprofesionalus darbas.

Suprantame, jog žmonės gyvena sparčiu ritmu ir nevisad gali skirti savo brangų laiką pasirūpinti savo gyvenamąja ardarbo aplinka, gilindamiesi į kiekvieną aplinkybę, bei jos priežastis. Tačiau, būtent švari aplinka yra geros savijautosgarantas. Delsiant ir būnant sveikatai kenksmingoje aplinkoje galima susigadinti sveikatą, gali prireikti vizitų pas gydytoja,leisti pinigus vaistams.

Šiuo straipsniu norime paraginti Lietuvos gyventojus, jei su tuo susiduriama, nedelsti spręsti buityjeatsiradusio pelėsio problemą ir išnaikinti pelėsį negrįžtamai, kad gyventumėte sveikesnį konfortabilesni gyvenimą.Minimali investicija užtikrins Jūsų sveikatos gerovę.

Susiję straipsniai

[pt_view id="494f33a6rc"]