Meteorologiniai ypatumai, turintys įtakos galimam pelėsio atsiradimui namuose


Lietuvos geografinė padėtis lemia tai, jog čia yra ryški sezonų (metų laikų) kaita. Tai lemia tai, jog mūsų būstai patiria didelius stresus, kintant temperatūroms, nuo labai aukštų iki labai žemų, keičiantis krituliu kiekiui ir tipui, ar tai pvz.: lietusar gausus sniegas, kuris ilgiau išsilaiko ant paviršių, ar esant vėjams. Neretai, tokie permainingi orai palieka padarinius mūsų namuose.

Tai gali būti nevienodos temperatūros skirtingose namo ar buto vietose, pvz. pučiant tam tikros kriptiesstipriam vėjui, sienų įtrūkimai, langų sandarinimo gumų sutrukinėjimai dėl temperatūrų ir kritulių pokyčių, ir kita, kas galilemti pelėsiui augti ir plisti tinkamų sąlygų susidarymą.

Pagrindiniai veiksniai lemiantys tinkamų pelėsiui sąlygų susidarymą yra drėgmė ir prasta oro ventiliacija arba, kitaiptariant, bloga oro cirkuliacija, kuomet, buitiškai tariant, oras „užsistovi“ patalpoje. Teikiant pelėsio naikinimopaslaugas susidūrėme su labai daug įvairių atvejų. Pastebėjome tai, jog dažnai pasitaiko ir tokios aplinkybės, kuometnamų šeimininkai po savarankiško pelėsio naikinimo stengiasi tinkamai ir dažnai vėdinti patalpas, siekdami sumažintidrėgmę patalpose. Tai, žinoma yra teisingas žingsnis ir dažniausiai pasiteisinantis, siekiant užkirsti kelią pelėsioatsinaujinimui. Kaip bebūtų, kartais pelėsis atsinaujina, nepaisant geros oro cirkuliacijos patalpoje užtikrinimo. Kodėlpelėsis atsinaujina net ir esant gerai patalpų ventiliacijai?

Pabandysime paaiškinti tokį atvejį ir aptarti galimą atsinaujinančio pelėsio problemos sprendimo būdą. Minėta situacijagali nutikti, kuomet yra nuolatinis drėgmės skverbimasis į tam tikrą plotą ir įprastinio vėdinimo nepakanka, nesvarbu, ar taibūtų siena, ar grindys, ar lubos, ar kiti namuose esantys paviršiai ant kurių pastebėtas pelėsis. Nuolatinis drėgmėsskverbimasis gali atsirasti pvz.: esant nesandariems langams, kuomet yra nudėvėtos langų sandarinimo gumos ardeformavęsi patys langai. Tokiu atveju dažniausiai pelėsis atsiranda langų kraštuose ar ant lubų virš langų. Tačiau, tai yraganėtinai akivaizdžiai matoma ir greit nustatoma problema. Norime pabrėžti, kad praktikoje pasitaiko tokių atvejų, kuometidentifikuoti drėgmės skverbimosi problemos plika akimi neįmanoma. Čia turime omenyje namo ar buto, ypač išoriniųsienų ar sienų, per kurias eina vandentiekio sistema, struktūros pažeidimus. Tokie pažeidimai gali atsirasti dėl išoriniųveiksnių ir statinio patiriamų stresų. Tai gali būti ir statybos defektai, kuriuos yra sunku pastebėti, esant išoriškai tvarkingamfasadui ar vidinei apdailai. Tokiu atveju, siekiant pašalinti pelėsio atsiradimo priežastis, rekomenduojama atlikti statinio irpatalpų tyrimus.

Dažniausiai, galima numanyti, kad su paviršiumi, ant kurio auga pelėsis, kažkas yra blogai. Norime pabrėžti, kadkiekvienas atvejis yra individualus, todėl teikdami paslaugas vadovaujamies faktais ir konkrečiais duomenimis, kadgalėtume imtis tikslingų veiksmų ir sėkmingai išspręsti pelėsio problemą konkrečiame objekte. Esantsudėtingesniems pelėsio atvejams, galime atlikti termovizinius objekto tyrimus, taip pat ištirti patalpų oro drėgmėslygį bei nustatyti ar paviršių drėgmės lygis neviršija leistinų normų (tiriame visų tipų paviršius, nesvarbu ar tai betonas armediena ar kita). Tyrimams atlikti naudojame pažangią įranga, kuri pateikia labai tikslius duomenis. Pvz.,naudodami termovizorinę vaizdo kamerą galime nustatyti ar sienoje yra įtrukimų bei kurioje konkrečioje vietoje jie yra,taip pat, ar sienoje nėra oro tarpų ar šalčio tiltelių (vieta, kur skverbiasi šaltis ir galimai drėgmė), kurie susidaro esantapšiltinimo defektams ir pan. Kaip galima suprasti, mūsų paslauga – ne tik pačio pelėsio, kaip darinio, šalinimas, betir pelėsio atsiradimo priežasčių nustatymas ir jų pašalinimas, taip užkertant kelią pelėsio atsinaujinimui ateityje.

Teikdami pelėsio naikinimo paslaugą konsultuojame klientus ir įsigiliname į kiekvieną situaciją individualiai – tai mumsleidžia užtikrinti teikiamos paslaugos kokybę ir sėkmingai išspręsti pelėsio problemą.

Susiję straipsniai

Kaip atsiranda pelėsis, iš kur atsiranda pelėsis, kodėl atsiranda pelėsis, ką daryti? Susidūrus su pelėsiu namuose ar kitose
Skaityti toliau
Vienas iš blogiausių variantų, kas gali nutikti, dėl prastos patalpų higieninės būklės, tai - pelėsis. Tiesą,
Skaityti toliau
Pasitaiko tokių atvėjų, kuomet žmonės susidūrę su pelėsio problema, ją imasi spręsti savais metodais, tačiau pastarieji
Skaityti toliau
Pelėsio židinys namuose susiformuoti gali ant įvairių paviršių arba, kitaip sakant, nėra tokio paviršiaus ant kurio pelėsis negalėtų
Skaityti toliau
Pelėsio buityje atsiradimo tikimybė yra didesnė ten, kur kaupiasi daugiau drėgmės. Viena iš tokių vietų gali būti virtuvė. Pelėsis
Skaityti toliau
Mes esame profesionalūs pelėsio naikintojai, teikdami pelėsio naikinimo paslaugą naudojame pažangius įrenginius
Skaityti toliau
Ilgą laiką teikdami pelėsio naikinimo paslaugą sukaupėme daug naudingos informacijos apie pelėsio atsiradimo
Skaityti toliau
Teikdami profesionalias pelėsio naikinimo paslaugas įgijome nemažai naudingos patirties, kuria galime pasidalinti su Jumis.
Skaityti toliau
Jei jaučiamas pelėsio kvapas atidarius skalbimo mašiną, tai reiškia, jog skalbimo mašinoje auga pelesis.
Skaityti toliau
0

Pašalinome pelėsio ir medžio grybo "Trobagrybio" atsiradimo priežastis

0

Suteikėme konsultacijų kaip išspresti pelėsio ir medžio grybo "Trobagrybio" atsiradimo priežastis

0

Išnaikinome medžio grybo "Trobagrybio" židinių

0

Metų darbo patirtis

0

Išnaikinome ir pašalinimo pelėsio židinių

100%

Atliktiems darbams suteikiame garantija