Pelėsio atsiradimo vieta – namų langai, langų angokraščiai, langų gumos

Ne tokia dažna, bei įprasta, tačiau, vis dėl to, pasitaikanti situacija – pelėsio formavimasis ant lango konstrukcijos.Kaip bebūtų, pelėsio atsiradimą šioje zonoje lemia tų pačių, pelėsiui formuotis tinkamų sąlygų atsiradimas –drėgmė, bei prasta oro cirkuliacija. Kaip drėgmė patenka ant lango? Viena pagrindinių to priežaščių – tairasojantis lango stiklas. Pažymėta, kad neretai tai būna, dėl prasto lango stiklo paketo ar nekokybiško lango nesandarumo, atsirandanti problema.

Išvengti lango rasojimo padeda specialūs selektyviniai stiklai – langai suselektyviniais stiklais pasižymi geresnėmis savybėmis, nei įprasti langai, t.y., geriau išlaiko šilumą, mažiau rasojair pan. Tačiau, rasojimo priežastimi, taip pat, gali būti ir prasta patalpų ventiliacija. Taigi, patariama patalpas nuolatvėdinti – grynas oras, ne tik, sveikiau Jums, bet ir mažina pelėsio ant lango atsiradimo tikimybę. Vidutinio dydžiopatalpas, atidarius langus, galima išvėdinti per maždaug 5 min. – tai mažina patalpų oro drėgnumą.

Didžiausias garų kiekis išsiskiria, kuomet gaminamas maistas, todėl tuo metu patartina būti pravėrus langus – nuovyryklės generuojama šiluma, todėl patalpa nepatirs didėlio šilumos nuostolio. Be abejo, vandens garai išsiskiriair kitose namų vietose, pvz. vonioje – taigi išsimaudžius, patariama palikti praviras vonios kambario duris, kad šipatalpa išsivėdintų. Nors tai tiesiogiai neveikia langų, tačiau, visos šios aplinkybės didina bendrą patalpųdrėgnumą.

Kodėl rasoja langai? Viena to priežasčių gali būti per daug sandariai uždaryti langai, kuomet oras negali cirkuliuoti– tai lemia prastą patalpų vėdinimą. Didėlę įtaką turi ir lauko, bei vidaus temperatūrų skirtumai – žiema langairasoja dažniau. Be to, kadangi namie gaminame valgyti, verdame, kepame, kaitiname virdulį su vandeniu,patalpose susikaupia daug vandens garų. Nevėdinant patalpų, šie vandens garai kaupiasi ant įvairių paviršių, tuotarpu ir langų. Susikaupę vandens garai kondensuojasi, t.y., virsta skystu vandeniu.

Kaip tai susiję su pelėsiu? Vandens garams kondensavusis, atsiranda terpė vystytis pelėsiui ant lango, kadanginuolat išsilaiko paviršiaus drėgmė. Be to, tuo pačiu, didėja ir oro patalpose drėgnumas. Didėlė drėgmė – vienapagrindinių sąlygų formuotis ir daugintis pelėsiui ant paviršiaus. Dėl šios priežasties, aprasoję langai – puiki vietatinkati formuotis ir daugintis pelėsiui. Kaip anksčiau minėta, panaikinti pelėsį galima, tik panaikinus jam formuotispalankias sąlygas. Jei aptiktas pelėsis ant lango, reiktų patikrinti pačių langų ar patalpų ventiliacijos kokybę.Nustačius langų, ant kurių formuojasi pelėsis, rasojimo priežastį, galima sėkmingai išspręsti šią problemą.

Susiję straipsniai

Kaip atsiranda pelėsis, iš kur atsiranda pelėsis, kodėl atsiranda pelėsis, ką daryti? Susidūrus su pelėsiu namuose ar kitose
Skaityti toliau
Vienas iš blogiausių variantų, kas gali nutikti, dėl prastos patalpų higieninės būklės, tai - pelėsis. Tiesą,
Skaityti toliau
Taisyklės kaip panaikinti pelėsį
Pasitaiko tokių atvėjų, kuomet žmonės susidūrę su pelėsio problema, ją imasi spręsti savais metodais, tačiau pastarieji
Skaityti toliau
Pelėsio židinys namuose susiformuoti gali ant įvairių paviršių arba, kitaip sakant, nėra tokio paviršiaus ant kurio pelėsis negalėtų
Skaityti toliau
Pelėsio buityje atsiradimo tikimybė yra didesnė ten, kur kaupiasi daugiau drėgmės. Viena iš tokių vietų gali būti
Skaityti toliau
Mes esame profesionalūs pelėsio naikintojai, teikdami pelėsio naikinimo paslaugą naudojame pažangius įrenginius
Skaityti toliau
Ilgą laiką teikdami pelėsio naikinimo paslaugą sukaupėme daug naudingos informacijos apie pelėsio atsiradimo
Skaityti toliau
Teikdami profesionalias pelėsio naikinimo paslaugas įgijome nemažai naudingos patirties, kuria galime pasidalinti su Jumis.
Skaityti toliau
Jei jaučiamas pelėsio kvapas atidarius skalbimo mašiną, tai reiškia, jog skalbimo mašinoje auga pelesis.
Skaityti toliau
0

Pašalinome pelėsio ir medžio grybo “Trobagrybio” atsiradimo priežastis

0

Suteikėme konsultacijų kaip išspresti pelėsio ir medžio grybo “Trobagrybio” atsiradimo priežastis

0

Išnaikinome medžio grybo “Trobagrybio” židinių

0

Metų darbo patirtis

0

Išnaikinome ir pašalinimo pelėsio židinių

100%

Atliktiems darbams suteikiame garantija