Pelėsio poveikis žmogaus sveikatai – pelėsio sukeliamos ligos

Pelėsio susiformavimas Jūsų namų patalpose ant įvairių paviršių yra tarsi indikatorius, pranešantis jog yraproblemų su patalpų vėdinimu, paviršių drėgme, bei oro drėgnumu. Visos išvardintos aplinkybės, tai pagrindinėssąlygos formuotis pelėsiui. Įprastai žmonės pelėsį pastebi, kuomet jis matomas plika akimi, taip pat, įtarimai, jogpatalpose plinta pelėsis gali kilti, užuodus pelėsio kvapą, kuris yra specifinis.

Vis dėl to, pelėsis pradinėsestadijose, kuomet infekuojamos naujos zonos nėra įžvelgiamas – čia tyko pavojus ir sveikatai. Įprastai, pelėsiopadariniai vertinami, kuomet pelėsis susiformavęs ant paviršių, juos pažeidžia ar visiškai sugadina.

Tačiau, svarbu, jog pelėsis kenkia ne tik paviršiams, ant kurių formuojasi, bet taip pat daro poveikį žmogaussveikatai. Čia reiktų išanalizuoti pelėsio dauginimosi specifiką. Pelėsis dauginasi sporomis – tai tarsi žiedadulkės,kurios sklando ore, tačiau nėra įžvelgiamos, o nusėdusios ant paviršiaus, jį infekuoja. Kadangi šios sporossklando ore, pelėsio pavojus apima didesnį plotą, nei tą, kuriame jis ar pelėsio židinys įžvelgiamas. Tai reiškia,kad kvėpuodami namuose, net jei pelėsis yra ir namo palėpėje, rizikuojate įkvėpti jo, oru sklandančių, sporų.Būtent, patekdamas per kvėpavimo takus, pelėsis daro poveikį žmogaus sveikatai. Pelėsio poveikis žmogaussveikatai – tai neigiamas poveikis, kuris gali sukelti net ir rimtus susirgimus, ligas.

Nors pelėsis į žmogaus organizmą patenka per kvėpavimo takus, jis sukelia ne vien kvėpavimo takų ligas.Medicinos nustatyta, kad pelėsis gali būti įvairių negalavimų priežastimi. Skiriamas dėmesys skrandžio, beivirškinimo trakto ligoms, sukeltoms būtent pelėsio. Taigi, tai tik pabrėžia, jog pelėsis yra itin pavojingas ir pelėsiosukeliamos ligos turėtų būti vertinamos rimtai. Štai, pavyzdys – dažniausiai skrandžio ligos būna susijusios sužmogaus mityba, tačiau, žmogus, net ir sveikai maitindamasis, gali susidurti su skrandžio sunkumais, dėl pelėsiopoveikio.

Pelėsį naikinti patariama kuo skubiau ir nedelsiant, kadangi tokiu būdų pavyksta išvengti jo paplitimo, beinepageidaujamų padarinių. Tačiau, vien spartaus darbo nepakanka, pelėsio naikinimo procesas turi būti atliktaskokybiškai ir turėti ne tik išnaikinimo, bet ir prevencinę funkciją – kad ši problema neatsinaujintų. Savo klientamsteikiame aukščiausio lygio pelėsio naikinimo paslaugą. Ne tik išvalome, bet ir įvertinę konkrečia situacijąduodame tikslius patarimus ar paaiškinimus dėl ko pelėsis atsiranda konkrečioje vietoje ir kokių veiksmų imtis,kad nebūtų sudaromos sąlygos šiam kenksmingam dariniui formuotis.

Susiję straipsniai

Kaip atsiranda pelėsis, iš kur atsiranda pelėsis, kodėl atsiranda pelėsis, ką daryti? Susidūrus su pelėsiu namuose ar kitose
Skaityti toliau
Vienas iš blogiausių variantų, kas gali nutikti, dėl prastos patalpų higieninės būklės, tai - pelėsis. Tiesą,
Skaityti toliau
Taisyklės kaip panaikinti pelėsį
Pasitaiko tokių atvėjų, kuomet žmonės susidūrę su pelėsio problema, ją imasi spręsti savais metodais, tačiau pastarieji
Skaityti toliau
Pelėsio židinys namuose susiformuoti gali ant įvairių paviršių arba, kitaip sakant, nėra tokio paviršiaus ant kurio pelėsis negalėtų
Skaityti toliau
Pelėsio buityje atsiradimo tikimybė yra didesnė ten, kur kaupiasi daugiau drėgmės. Viena iš tokių vietų gali būti
Skaityti toliau
Mes esame profesionalūs pelėsio naikintojai, teikdami pelėsio naikinimo paslaugą naudojame pažangius įrenginius
Skaityti toliau
Ilgą laiką teikdami pelėsio naikinimo paslaugą sukaupėme daug naudingos informacijos apie pelėsio atsiradimo
Skaityti toliau
Teikdami profesionalias pelėsio naikinimo paslaugas įgijome nemažai naudingos patirties, kuria galime pasidalinti su Jumis.
Skaityti toliau
Jei jaučiamas pelėsio kvapas atidarius skalbimo mašiną, tai reiškia, jog skalbimo mašinoje auga pelesis.
Skaityti toliau
0

Pašalinome pelėsio ir medžio grybo “Trobagrybio” atsiradimo priežastis

0

Suteikėme konsultacijų kaip išspresti pelėsio ir medžio grybo “Trobagrybio” atsiradimo priežastis

0

Išnaikinome medžio grybo “Trobagrybio” židinių

0

Metų darbo patirtis

0

Išnaikinome ir pašalinimo pelėsio židinių

100%

Atliktiems darbams suteikiame garantija