Pelėsis ant drabužių bei avalinės

Pelėsis buityje yra nelauktas svečias – jis gali ne tik pakenkti sveikatai, apgadinti baldus, bet ir sudarkyti Jūsųgarderobą. Pelėsis dauginasi išskirdamas sporas, kurios lyg žiedadulkės sklando oru. Nusėdusios pelėsio sporosant tinkamo paviršiaus pradeda formuoti naują pelėsio koloniją. Pelėsiui formuotis gali būti tinkami bet kokiepaviršiai – neišimtis ir drabužiai bei avalynė.

Pelėsis ant drabužių bei avalynės gali patekti bei pradėti augti trim būdais: pabuvus pelėsio infekuotoje aplinkoje,laikant rūbus bei batus tokiose vietose, kur auga pelėsis, pvz.: apipelijusioje spintoje arba ilgą laiką laikantdrabužius bei avalynę sudrėkusius.

Ypač dažnas atvejis, kuomet žmonės patys naikindami pelėsį namuose, nesiima visų būtinų apsaugos priemonių,o konkrečiau – nepasirūpina tinkama apranga. Sujudinus pelėsį, pasklidusios pelėsio sporos nusėda ant drabužių– jos nėra pastebimos plika akimi. Tik po kurio laiko, kai pelėsis susiformuoja, jis būna pastebimas ant drabužiųbei avalynės.

Kitas neretai pasitaikantis atvejis – rūbai bei avalynė, laikomi spintoje, kurioje auga pelėsis. Galite būti nemaloniainustebinti, po ilgo laiko ištraukę iš spintos mėgstamus sezoninius rūbus ar batus ir pastebėję ant jų pelėsį.

Dar vienas atvejis, kurį reiktų paminėti – batų pelėsis bei rūbų pelėsis, atsiradęs dėl netinkamų laikymo sąlygų. Jeisušlapę batai nėra tinkamai išdžiovinami, po kurio laiko jie gali pradėti pelyti, ypač jų vidinė dalis. Batų pelėsis galibūti panaikinamas kruopščiai juos išvalant ir dezinfekuojant, tačiau jei jie ir toliau yra laikomi netinkamomsąlygom, pelėsis gali atsinaujinti. Drabužiai netūrėtų būti ilgą laiką laikomi skalbinių dėžėje, ypač jei skalbiniųdėžė yra vonios kambaryje, kur yra padidinta santykinė oro drėgmė. Net ir nuo prakaito sudrėkę drabužiai,ilgainiui gali pradėti pelyti. Rūbų pelėsis gali pažeisti audinį ir sugadinti Jūsų mėgstamą drabužį.

Kaip galima suprasti, pelėsis buityje gali pridaryti daug nemalonumų, todėl jo reikia vengti, o pastebėjus,nedelsiant imtis priemonių, kad jis būtų panaikintas.

Susiję straipsniai

0

Pašalinome pelėsio ir medžio grybo "Trobagrybio" atsiradimo priežastis

0

Suteikėme konsultacijų kaip išspresti pelėsio ir medžio grybo "Trobagrybio" atsiradimo priežastis

0

Išnaikinome medžio grybo "Trobagrybio" židinių

0

Metų darbo patirtis

0

Išnaikinome ir pašalinimo pelėsio židinių

100%

Atliktiems darbams suteikiame garantija