Pelėsis. Kokia grėsmė atsiranda ilgainiui nesprendžiant pelėsio problemos?

Pelėsio židinys namuose susiformuoti gali ant įvairių paviršių arba, kitaip sakant, nėra tokio paviršiaus ant kuriopelėsis negalėtų susiformuoti, jei buityje susiklosto tinkamos sąlygos pelėsio formavimuisi. Ankstesniuose mūsųstraipsniuose buvo aptartos pelėsio atsiradimo sąlygos ir kaip turi būti paveikti paviršiai ant kurių formuojasipelėsis. Norėtume atkreipti dėmesį, jog pelėsis ant tam tikro paviršiaus ne tik susiformuoja bet ir veikia paviršiųneigiamai, jį pažeidžia.

Tam daug laiko nereikia. Pelėsis – tai, kaip žinia, gyvas organizmas, kuris yra linkęs sparčiai daugintis ir plisti, tuopačiu ir kenkti paviršiui ant kurio susiformavo. Pelėsis ar pelėsio židinys auga tam tikromis gijomis, kurios sudarodaugmaž vientisą pelėsio grybienos sluoksnį, kaikur tai dar vadinamą pelėsio plėvele, nes šis pelėsio sluoksnispadengia paviršių lyg plėvelė. Praktikoje pasitaiko ir tokių atvejų, kuomet pelėsis plinta tarppaviršiniuose sluoksniuose.

Tokiu atveju paviršiaus pažeidimas ilga laika būna nepastebimas, kol paviršius nepažeidžiamas kiaurai.Pavyzdys: drėgstanti siena, padengta tapetais, tarp sienos ir tapeto atsiranda prastai vėdinama ar visainevėdinama drėgmės terpė, kurioje susiklosto idealios sąlygos veistis pelėsiui. Čia pelėsis auga, tai pastebėtibūna gan problematiška, todėl netrukdomai gali išsilaikyti. Po kurio laiko pelėsio sluoksnis atskiria tapetą nuosienos ir šis atplyšta, tuomet pamatoma padaryta pelėsio žala paviršiui. Analogiškų atvėjų pasitaiko ir supriklijuojamomis lubomis, paveikslų galinėmis pusėmis ir pan., kitaip tariant, bet kur, kur gali susidaryti nežymusplyšys, kuomet tuo pat metu patalpose yra palankios salygos pelėsio formavimuisi. Dažniausiai tokiais atvejai tikpanaikinti pelėsį nepakanka, tenka pertapetuoti ar perdažyti tokį plotą, kad būtų galima atstatyti pažeistą paviršių.

Tai tik vienas iš daugelio pavyzdžių, įrodančių pelėsio neigiamą poveikį, neminint to, kad pelėsis kenkia ne tikaplinkai bet ir Jūsų sveikatai. Atsiradus pelėsiui ar jo užuomazgoms nereiktų delsti ir išspręsti šią problemą kaipgalima anksčiau, kad po to tai nereikalautų didėlių pastangų ir investicijų. Pažymėtina, jog pelėiss yra tai, ko Jūsųnamuose neturi būti.

Mes turime sukaupę patirtį, kaip išnaikinti buityje atsiradusį pelėsį ir užkirsti kelią jo atsinaujinimui. Teikiameprofesionalią ir kokybišką pelėsio naikinimo paslaugą.

Susiję straipsniai

Kaip atsiranda pelėsis, iš kur atsiranda pelėsis, kodėl atsiranda pelėsis, ką daryti? Susidūrus su pelėsiu namuose ar kitose
Skaityti toliau
Vienas iš blogiausių variantų, kas gali nutikti, dėl prastos patalpų higieninės būklės, tai - pelėsis. Tiesą,
Skaityti toliau
Pasitaiko tokių atvėjų, kuomet žmonės susidūrę su pelėsio problema, ją imasi spręsti savais metodais, tačiau pastarieji
Skaityti toliau
Pelėsio židinys namuose susiformuoti gali ant įvairių paviršių arba, kitaip sakant, nėra tokio paviršiaus ant kurio pelėsis negalėtų
Skaityti toliau
Pelėsio buityje atsiradimo tikimybė yra didesnė ten, kur kaupiasi daugiau drėgmės. Viena iš tokių vietų gali būti virtuvė. Pelėsis
Skaityti toliau
Mes esame profesionalūs pelėsio naikintojai, teikdami pelėsio naikinimo paslaugą naudojame pažangius įrenginius
Skaityti toliau
Ilgą laiką teikdami pelėsio naikinimo paslaugą sukaupėme daug naudingos informacijos apie pelėsio atsiradimo
Skaityti toliau
Teikdami profesionalias pelėsio naikinimo paslaugas įgijome nemažai naudingos patirties, kuria galime pasidalinti su Jumis.
Skaityti toliau
Jei jaučiamas pelėsio kvapas atidarius skalbimo mašiną, tai reiškia, jog skalbimo mašinoje auga pelesis.
Skaityti toliau
0

Pašalinome pelėsio ir medžio grybo "Trobagrybio" atsiradimo priežastis

0

Suteikėme konsultacijų kaip išspresti pelėsio ir medžio grybo "Trobagrybio" atsiradimo priežastis

0

Išnaikinome medžio grybo "Trobagrybio" židinių

0

Metų darbo patirtis

0

Išnaikinome ir pašalinimo pelėsio židinių

100%

Atliktiems darbams suteikiame garantija